M20513-M4.5
M20513-M4.5
DIN
ZYL00602105
DN Neck diameter
3.6 mm
LDRED Neck length
25 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00602105
LS Shank length
27 mm
Name Identifying order number
M20513-M4.5
OAL Overall length
71.87 mm
PLCD Gate diameter
3.71 mm
TCL Tap chamfer length
1.88 mm
TD Thread diameter
4.5 mm
THL Thread cutting part length
8 mm
THOD Thread designation
M4.5x0.75-6HX
TP Thread pitch
0.75 mm