M20213-M3.5
M20213-M3.5
DIN
ZYL00402105
DN Neck diameter
2.7 mm
LDRED Neck length
20 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
4 mm
LOC-03-DIN
ZYL00402105
LS Shank length
21 mm
Name Identifying order number
M20213-M3.5
NOF Flute count
2
OAL Overall length
57.45 mm
PLCD Gate diameter
2.87 mm
TCL Tap chamfer length
2.7 mm
TD Thread diameter
3.5 mm
THL Thread cutting part length
11 mm
THOD Thread designation
M3.5x0.6-6HX
TP Thread pitch
0.6 mm