M20213-M2.2
M20213-M2.2
DIN
ZYL00282105
DN Neck diameter
1.63 mm
LDRED Neck length
12 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
2.8 mm
LOC-03-DIN
ZYL00282105
LS Shank length
21 mm
Name Identifying order number
M20213-M2.2
OAL Overall length
45.87 mm
PLCD Gate diameter
1.73 mm
TCL Tap chamfer length
2.03 mm
TCTR Thread tolerance class
6HX
TD Thread diameter
2.2 mm
THL Thread cutting part length
7 mm
THOD Thread designation
M2.2x0.45-6HX
TP Thread pitch
0.45 mm