C6 ER20X100
C6 ER20X100
Iscar
Характеристики
CCFWS Connection code form
02
CCSWS Connection code style
5
CCTWS Connection code type
SZD
COMPC Company code
IS - Iscar
CZCWS Connection size code
FamilyProducts
DIN 6499 ER Collet Chucks with CAMFIX (ISO 26623-1) Exchangeable Tapered Shanks
ID Technical product number
Interface codes
/
ISYC Subclass
401-01 - Converter, rotationally symmetric
LB Body length 1
78 mm
LOC-01 CCFWS Connection code form
02
LOC-01 CCSWS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-01 CCTWS Connection code type
SZD Collet adapter DIN / ISO
LOC-01 CZCWS Connection size code
LOC-01-Connection-codes
J4 / J431 - Workpiece end
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
LOC-03 CCTMS Connection code type
CCS Coromant Capto System SANDVIK
LOC-03 CZCMS Connection size code
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LPR Protruding length
100 mm
Name Identifying order number
C6 ER20X100
OAL Overall length
138 mm
WT Weight of item
1.09 kg
Диаметр корпуса (BD) / Body diameter (BD)
34 mm