DSAS1230X03S140 DP9020
DSAS1230X03S140 DP9020
CCONMS Connection count machine side
1
CNSC Coolant entry style code
4 - With Coolant entry, axial on hole circle
COATN Coating / Покрытие
TiN/AlTiN
CXSC Coolant exit style code
4 - With Coolant exit, axial on hole circle
DC Cutting diameter minimum
12.3 mm
DIN
ZYL01400115
FamilyProducts
Solid Carbide Drill for Machining Heat Resistant Alloys DSAS type
LCF Length chip flute
65.2 mm
LF Functional length
122 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03-DIN
ZYL01400115
LPR Protruding length
70.2 mm
LS Shank length
56 mm
LU Usable length
39.1 mm
Name Identifying order number
DSAS1230X03S140 DP9020
OAL Overall length
124.2 mm
PL Point length
2.2 mm