DSAS1090X05S120
DSAS1090X05S120
DC Cutting diameter minimum
10.9 mm
FamilyProducts
DSAS1090X05S120
LCF Length chip flute
79 mm
LF Functional length
140 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LPR Protruding length
82 mm
LS Shank length
62 mm
LU Usable length
56.5 mm
Name Identifying order number
DSAS1090X05S120
OAL Overall length
142 mm
PL Point length
2 mm