DC180-05-13.500A1-WJ30EZ
DC180-05-13.500A1-WJ30EZ
DC Cutting diameter minimum
13.5 mm
DIN
ZYL01400115
LCF Length chip flute
77 mm
LDRED Neck length
60 mm
LF Functional length
121.543 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03-DIN
ZYL01400115
LPR Protruding length
79 mm
LS Shank length
45 mm
LU Usable length
60 mm
Name Identifying order number
DC180-05-13.500A1-WJ30EZ
OAL Overall length
124 mm
PL Point length
2.457 mm