DC180-05-12.000A1-WJ30EZ
DC180-05-12.000A1-WJ30EZ
DC Cutting diameter minimum
12 mm
DIN
ZYL01200115
LCF Length chip flute
71 mm
LDRED Neck length
56 mm
LF Functional length
115.816 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03-DIN
ZYL01200115
LPR Protruding length
73 mm
LS Shank length
45 mm
LU Usable length
56 mm
Name Identifying order number
DC180-05-12.000A1-WJ30EZ
OAL Overall length
118 mm
PL Point length
2.184 mm