DC180-05-08.334A1-WJ30EZ
DC180-05-08.334A1-WJ30EZ
DC Cutting diameter minimum
8.334 mm
DIN
ZYL01000115
LCF Length chip flute
61 mm
LDRED Neck length
49 mm
LF Functional length
101.483 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-DIN
ZYL01000115
LPR Protruding length
63 mm
LS Shank length
40 mm
LU Usable length
49 mm
Name Identifying order number
DC180-05-08.334A1-WJ30EZ
OAL Overall length
103 mm
PL Point length
1.517 mm