DC180-05-07.200A1-WJ30EZ
DC180-05-07.200A1-WJ30EZ
DC Cutting diameter minimum
7.2 mm
DIN
ZYL00800115
LCF Length chip flute
53 mm
LDRED Neck length
43 mm
LF Functional length
89.69 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
8 mm
LOC-03-DIN
ZYL00800115
LPR Protruding length
55 mm
LS Shank length
36 mm
LU Usable length
43 mm
Name Identifying order number
DC180-05-07.200A1-WJ30EZ
OAL Overall length
91 mm
PL Point length
1.31 mm