DC180-05-05.600A1-WJ30EZ
DC180-05-05.600A1-WJ30EZ
DC Cutting diameter minimum
5.6 mm
DIN
ZYL00600115
LCF Length chip flute
44 mm
LDRED Neck length
35 mm
LF Functional length
80.981 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00600115
LPR Protruding length
46 mm
LS Shank length
36 mm
LU Usable length
35 mm
Name Identifying order number
DC180-05-05.600A1-WJ30EZ
OAL Overall length
82 mm
PL Point length
1.019 mm