DC175-05-03.250A1-WJ30RZ
DC175-05-03.250A1-WJ30RZ
DC Cutting diameter minimum
3.25 mm
DIN
ZYL00600115
LCF Length chip flute
24 mm
LDRED Neck length
19 mm
LF Functional length
65.409 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00600115
LPR Protruding length
30 mm
LS Shank length
36 mm
LU Usable length
19 mm
Name Identifying order number
DC175-05-03.250A1-WJ30RZ
OAL Overall length
66 mm
PL Point length
0.591 mm