DC175-03-08.900A1-WJ30RZ
DC175-03-08.900A1-WJ30RZ
DC Cutting diameter minimum
8.9 mm
DIN
ZYL01000115
LCF Length chip flute
47 mm
LDRED Neck length
35 mm
LF Functional length
87.38 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-DIN
ZYL01000115
LPR Protruding length
49 mm
LS Shank length
40 mm
LU Usable length
35 mm
Name Identifying order number
DC175-03-08.900A1-WJ30RZ
OAL Overall length
89 mm
PL Point length
1.62 mm