DDJNL-12-4XJETI
DDJNL-12-4XJETI
Seco
Характеристики
A2A Clearance angle major Pos. A
0 Degree
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
12.7 mm
BLDA Tool style code Position A
3
C1A Insert thickness Pos. A
4.76 mm
CEDC Cutting edge count
1
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
SO - SECO Tools
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
D1A Corner radius Pos. A
1.2 mm
3/22/2022
DMIN Minimum bore diameter
250 mm
FamilyProducts
DDJNL-12-4XJETI
GAMF Rake angle radial
-6.3 Degree
GAMO Rake angle orthogonal
-6 Degree
GAMP Rake angle axial
-5.7 Degree
HAND Cutting direction
L - Left
HF Functional height
19.05 mm
ID Technical product number
Interface codes
/ J61
Interface codes CSW1
/ J441
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISO
ISO CSW1
ISYC Subclass
309-01 - Tool holder for longitudinal and transversal turning
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
LAMS Inclination angle
-6 Degree
LF Functional length
41 mm
LH Head length
45 mm
LOC-03 B Shank width
19.05 mm
LOC-03 H Shank height
19.05 mm
LOC-03 ISO
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
MIID Master insert identification
DNMG150412-MF2
Name Identifying order number
DDJNL-12-4XJETI
OAL Overall length
105 mm
STDDES Standard designation
DDJNL-12-4XJETI
THSC Tool holder shape code
A - offset shank design
WF Functional width
26.9 mm