C22-20SWUCR06-180-C
C22-20SWUCR06-180-C
DIN CSW1
WC06T3993L
DMIN Minimum bore diameter
22 mm
GAMF Rake angle radial
7 Degree
GAMP Rake angle axial
0 Degree
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
LF Functional length
180 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03 H Shank height
19 mm