C22-20SWUCL06-180-C
C22-20SWUCL06-180-C
DIN CSW1
WC06T3993N
DMIN Minimum bore diameter
22 mm
GAMF Rake angle radial
7 Degree
GAMP Rake angle axial
0 Degree
HAND Cutting direction
L - Left
ID Technical product number
Interface codes
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
LF Functional length
180 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
20 mm
LOC-03 H Shank height
19 mm