C20-16SDQCR07-180-C
C20-16SDQCR07-180-C
DIN CSW1
DC0702993L
DMIN Minimum bore diameter
20 mm
GAMF Rake angle radial
6 Degree
GAMP Rake angle axial
0 Degree
KAPR Tool cutting edge angle
107.5 Degree
LF Functional length
180 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
16 mm
LOC-03 H Shank height
15 mm