C14-12SWUCR04-140-C
C14-12SWUCR04-140-C
DIN CSW1
WC0402993L
DMIN Minimum bore diameter
14 mm
GAMF Rake angle radial
10 Degree
GAMP Rake angle axial
0 Degree
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
LF Functional length
140 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03 H Shank height
11 mm