C12RSTUPR11
C12RSTUPR11
Sumitomo
Артикул: C12RSTUPR11
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
6.35 mm
C1A Insert thickness Pos. A
3.175 mm
D1A Corner radius Pos. A
0.8 mm
DMIN Minimum bore diameter
16 mm
FamilyProducts
C12RSTUPR11
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
5.5 mm
L Cutting edge length
11 mm
LF Functional length
200 mm
LH Head length
20 mm
LOC-03 B Shank width
11.5 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
22
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0120
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03 H Shank height
11 mm