C12MSDUCL070216
C12MSDUCL070216
Sumitomo
Артикул: C12MSDUCL070216
В наличии
В корзину
Характеристики
A2A Clearance angle major Pos. A
7 Degree
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
6.35 mm
C1A Insert thickness Pos. A
2.38 mm
D1A Corner radius Pos. A
0.8 mm
DIN CSW1
DC0702083N
DMIN Minimum bore diameter
16 mm
EPSR Insert included angle
55 Degree
FamilyProducts
C12MSDUCL070216
GAMO Rake angle orthogonal
0 Degree
HAND Cutting direction
L - Left
HF Functional height
5.5 mm
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
L Cutting edge length
7.7 mm
LAMS Inclination angle
-8 Degree
LF Functional length
150 mm
LH Head length
16 mm
LOC-03 B Shank width
11.5 mm
LOC-03 CZCMS Connection size code
0120
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03 H Shank height
11 mm