C10QSTUPR110312
C10QSTUPR110312
Sumitomo
Артикул: C10QSTUPR110312
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
6.35 mm
C1A Insert thickness Pos. A
3.175 mm
D1A Corner radius Pos. A
0.8 mm
DIN CSW1
TP1103083N
DMIN Minimum bore diameter
12 mm
END KAPP End chamfer
EPSR Insert included angle
60 Degree
FamilyProducts
C10QSTUPR110312
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
4.5 mm
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
L Cutting edge length
11 mm
LF Functional length
180 mm
LH Head length
16 mm
LOC-03 B Shank width
9.5 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
22
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0100
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03 H Shank height
9 mm