C10-08SWUCR04-090-C
C10-08SWUCR04-090-C
DIN CSW1
WC0402993L
DMIN Minimum bore diameter
10 mm
GAMF Rake angle radial
15 Degree
GAMP Rake angle axial
0 Degree
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
LF Functional length
90 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
8 mm
LOC-03 H Shank height
7 mm