C6 SLANR-45065-22 TANG
C6 SLANR-45065-22 TANG
Iscar
Характеристики
CEDC Cutting edge count
1
CNSC Coolant entry style code
1 - With Coolant entry, axial concentric
COMPC Company code
IS - Iscar
CXSC Coolant exit style code
5 - With coolant supply (discharge) in axial in direction, diagonal adjustable
DIN
CCS06300195
DIN CSW1
IS-104173055116723
EPSR Insert included angle
90 Degree
FamilyProducts
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
0 mm
ID Technical product number
Interface codes
J6 / J61
Interface codes CSW1
J41 / J441
ISO
ISO CSW1
ISYC Subclass
309-07 - System tool for external turning
KAPR Tool cutting edge angle
93 Degree
L Cutting edge length
22 mm
LF Functional length
65 mm