C4-SVQBR-22110-16
C4-SVQBR-22110-16
Seco
Характеристики
A2A Clearance angle major Pos. A
5 Degree
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
9.525 mm
BDRED Body diameter reduced
32 mm
BLDA Tool style code Position A
3
C1A Insert thickness Pos. A
4.76 mm
CEDC Cutting edge count
1
CNSC Coolant entry style code
1 - With Coolant entry, axial concentric
COMPC Company code
SO - SECO Tools
CXSC Coolant exit style code
3 - With Coolant exit, axial and radial
D1A Corner radius Pos. A
0.1 mm
DIN
CCS04000195
DMIN Minimum bore diameter
40 mm
EPSR Insert included angle
35 Degree
FamilyProducts
C4-SVQBR-22110-16
GAMO Rake angle orthogonal
0 Degree
J6 / J61
Interface codes CSW1
/ J441
ISISO A Indicator for ISO cutting plate Pos.A
ISO
ISO CSW1
ISYC Subclass
309-09 - System tool for internal turning
KAPR Tool cutting edge angle
107.5 Degree
LAMS Inclination angle
-8 Degree
LF Functional length
110 mm
LH Head length
89 mm