C2921400.0050
C2921400.0050
Emuge
Артикул: C2921400.0050
В наличии
В корзину
Характеристики
COATN Coating / Покрытие
TIN
COMPC Company code
E - Emuge
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DIN
ZYL00352105
DRVS Drive size
2.7 mm
FamilyProducts
Drück2-STEEL-SN-LS-TIN
FHH Flute helix hand
N - Hand of helix neutral
GRDMFG Grade manufacturers designation
HSSE
GRDPRIO Standard designation of the grade main application
HSS-E
HAND Cutting direction
R - Right
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
301-03 - Thread forming tap with offset shank
LOC-03 CCFMS Connection code form
21
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0035
LOC-03 DCONMS Diameter
3.5 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL00352105
Name Identifying order number
C2921400.0050
OAL Overall length
140 mm
PLG Plug style
C - Kappa r 15°
TCDCONMS ISO-tolerance class shank diameter
h9
TCTR Thread tolerance class
6HX
TD Thread diameter
5 mm
THFT Thread form type
M
THOD Thread designation
M5x0.8-6HX
TP Thread pitch
0.8 mm