21569-M40X1.5
21569-M40X1.5
DIN
ZYL03202105
LOC-03 DCONMS Diameter
32 mm
LOC-03-DIN
ZYL03202105
Name Identifying order number
21569-M40X1.5
NOF Flute count
5
OAL Overall length
170 mm
PLCD Gate diameter
38.43 mm
TCL Tap chamfer length
3.067373 mm
TD Thread diameter
40 mm
THL Thread cutting part length
22 mm
THOD Thread designation
MF40x1.5-6H
TP Thread pitch
1.5 mm