21569-M36X1.5
21569-M36X1.5
DIN
ZYL02802105
LOC-03 DCONMS Diameter
28 mm
LOC-03-DIN
ZYL02802105
Name Identifying order number
21569-M36X1.5
NOF Flute count
5
OAL Overall length
170 mm
PLCD Gate diameter
34.43 mm
TCL Tap chamfer length
3.067373 mm
TD Thread diameter
36 mm
THL Thread cutting part length
22 mm
THOD Thread designation
MF36x1.5-6H
TP Thread pitch
1.5 mm