C0193000.5767
C0193000.5767
Emuge
Артикул: C0193000.5767
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COATN Coating / Покрытие
ohne
COMPC Company code
E - Emuge
CPDSC Cutting part design style code
2 - With exposed turns of a thread
DIN
ZYL01602105
DRVS Drive size
12 mm
FamilyProducts
machine tap
LOC-03 CZCMS Connection size code
0160
LOC-03 DCONMS Diameter
16 mm
LOC-03-DIN
ZYL01602105
Name Identifying order number
C0193000.5767
OAL Overall length
140 mm
TD Thread diameter
21.336 mm
TDFR Thread diameter nominal fraction
1/2 in
TDIN Thread diameter nominal inch
0.5 in
THFT Thread form type
NPT
TP Thread pitch
1.814 mm