C0182000.5786
C0182000.5786
Emuge
Артикул: C0182000.5786
В наличии
В корзину
Характеристики
COATN Coating / Покрытие
NT
COMPC Company code
E - Emuge
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DIN
ZYL01602105
DRVS Drive size
12 mm
FamilyProducts
MGB-KEG-Rek.2-GG
FHH Flute helix hand
N - Hand of helix neutral
GRDMFG Grade manufacturers designation
HSSE
GRDPRIO Standard designation of the grade main application
HSS-E
HAND Cutting direction
R - Right
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
301-00 - Thread cutting tap, forming tap, cutting die unspecified
LOC-03 CCFMS Connection code form
21
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0160
LOC-03 DCONMS Diameter
16 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL01602105
Name Identifying order number
C0182000.5786
OAL Overall length
140 mm
PLG Plug style
C - Kappa r 15°
STDNO Standard
DIN 2184-1
TCDCONMS ISO-tolerance class shank diameter
h9
TD Thread diameter
21.336 mm
TDFR Thread diameter nominal fraction
1/2 in
TDIN Thread diameter nominal inch
0.5 in
TG Taper ratio
1:16
THFT Thread form type
NPTF
TP Thread pitch
1.814 mm