CNMM12041275 CPX
CNMM12041275 CPX
Kennametal
Артикул: CNMM12041275 CPX
В наличии
В корзину
Характеристики
CB Chip breaker face count
1 - With chip breaker one-side
CBMD Chip breaker manufacturers designation
COMPC Company code
KH - Kennametal
CSP Coolant supply property
0 - Without coolant supply
D1 Fixing hole diameter
5.16 mm
Delivery state
LH - Stocked
DIN
KH-WP KL CNMM1204
EPSR Insert included angle
80 Degree
FamilyProducts
Kenloc Insert
GRDMFG Grade manufacturers designation
CPX
IC Inscribed circle diameter
12.7 mm
IFS Insert mounting style code
2 - With cylindrical bore
IH Insert hand
N - Neutral
Interface codes
J6 /
ISISO ISO property
0
ISYC Subclass
201-03 - Rhombic insert
KCH Corner chamfer angle
80 Degree
L Cutting edge length
12.9 mm
LOC-03-Connection-codes
J6 / J441 - connection code machine end
LOC-03-DIN
KH-WP KL CNMM1204
Name Identifying order number
CNMM12041275 CPX
RE Corner radius
1.2 mm
S Insert thickness
4.76 mm
S1 Insert thickness total
4.76 mm