C0181200.5771
C0181200.5771
Emuge
Артикул: C0181200.5771
В наличии
В корзину
Характеристики
COATN Coating / Покрытие
NT
COMPC Company code
E - Emuge
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
DIN
ZYL03602105
DRVS Drive size
29 mm
FamilyProducts
MGB-KEG-Rek.2-STEEL-NT
FHH Flute helix hand
N - Hand of helix neutral
GRDMFG Grade manufacturers designation
HSSE
GRDPRIO Standard designation of the grade main application
HSS-E
HAND Cutting direction
R - Right
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
301-00 - Thread cutting tap, forming tap, cutting die unspecified
LOC-03 CCFMS Connection code form
21
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
0360
LOC-03 DCONMS Diameter
36 mm
LOC-03 TCDCONCDMS Connection tolerance class coded
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL03602105
Name Identifying order number
C0181200.5771
OAL Overall length
200 mm
PLG Plug style
C - Kappa r 15°
STDNO Standard
DIN 2184-1
TCDCONMS ISO-tolerance class shank diameter
h9
TD Thread diameter
48.26 mm
TDFR Thread diameter nominal fraction
1 1/2 in
TDIN Thread diameter nominal inch
1.5 in
TG Taper ratio
1:16
THFT Thread form type
NPT
TP Thread pitch
2.209 mm