PCLNR3232P19E
PCLNR3232P19E
Tungaloy
Артикул: PCLNR3232P19E
В наличии
В корзину
Характеристики
A2A Clearance angle major Pos. A
0 Degree
B3A Inscribed circle diameter Pos. A
19.05 mm
BLDA Tool style code Position A
3
C1A Insert thickness Pos. A
6.35 mm
CEATC Tool cutting edge angle type code
B - Side and front lead angle
CEDC Cutting edge count
1
CNSC Coolant entry style code
0 - Without coolant entry
COMPC Company code
TT - Tungaloy
CXSC Coolant exit style code
0 - Without coolant exit
D1A Corner radius Pos. A
1.2 mm
DIN
VKT32320105
DIN CSW1
CN1906 2N
EPSR Insert included angle
80 Degree
FamilyProducts
P type TAC external toolholder, negative
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
32 mm
Interface codes
J6 /
Interface codes CSW1
J41 /
ISYC Subclass
309-01 - Tool holder for longitudinal and transversal turning
KAPR Tool cutting edge angle
95 Degree
L Cutting edge length
19 mm
LF Functional length
170 mm
LH Head length
40 mm
LOC-03 B Shank width
32 mm
LOC-03 CCFMS Form
01
LOC-03 CCSMS Style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Type
VKT Square mounting
LOC-03 CCUMS Unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Size code
3232
LOC-03 H Shank height
32 mm