NVLCR3225P16
NVLCR3225P16
DIN
VKT32250105
HF Functional height
32 mm
L Cutting edge length
16 mm
LH Head length
37 mm
LOC-03 B Shank width
25 mm
LOC-03 H Shank height
32 mm
LOC-03-DIN
VKT32250105
Name Identifying order number
NVLCR3225P16
OAL Overall length
170 mm
SX Shank cross section shape code
02 - Square shank
WF Functional width
32 mm