NVLCR2020K16
NVLCR2020K16
DIN
VKT20200105
HF Functional height
20 mm
L Cutting edge length
16 mm
LH Head length
37 mm
LOC-03 B Shank width
20 mm
LOC-03 H Shank height
20 mm
LOC-03-DIN
VKT20200105
Name Identifying order number
NVLCR2020K16
OAL Overall length
125 mm
SX Shank cross section shape code
01 - Square shank
WF Functional width
25 mm