ND1105A-0990-049-10R1
ND1105A-0990-049-10R1
Seco
Характеристики
CCONMS Connection count machine side
2
COMPC Company code
SO - SECO Tools
DC Cutting diameter minimum
9.9 mm
DIN
ZYL01000105
FamilyProducts
ND1105A-0990-049-10R1
FHA Flute helix angle
30 Degree
FHH Flute helix hand
R - Hand of helix right
Interface codes
J6 /
ISYC Subclass
302-01 - Twist Drill
LCF Length chip flute
61 mm
LOC-03 CCFMS Connection code form
01
LOC-03 CCSMS Connection code style
5 Shaft in machine direction or hole in workpiece direction
LOC-03 CCTMS Connection code type
ZYL cylindrical shank
LOC-03 CCUMS Connection code unit base
0 Metric
LOC-03 CZCMS Connection size code
LOC-03 DCONMS Diameter
10 mm
LOC-03-Connection-codes
J6 / J61 - connection code machine end
LOC-03-DIN
ZYL01000105
LPR Protruding length
63 mm
LS Shank length
40 mm
LU Usable length
49 mm
Name Identifying order number
ND1105A-0990-049-10R1
NameAnsi Identifying order number inch alternative
DRILL 9.9MM 5XD A
NOF Flute count
2
OAL Overall length
103 mm