NCFE25-2525R-GX24-4-1
NCFE25-2525R-GX24-4-1
AXGSUP Axial groove support direction
2
CDX Cutting depth maximum
25 mm
CW Cutting width
6 mm
DAXN Axial groove od min
62 mm
DAXX Axial groove od max
70 mm
DIN CSW1
W-GX244000***EX**
FamilyProducts
Shank tool – Axial grooving NCFE
HF Functional height
25 mm
LF Functional length
175 mm
LOC-03 B Shank width
25 mm
LOC-03 H Shank height
25 mm