NCFE25-2525R-GX24-3-1C
NCFE25-2525R-GX24-3-1C
CDX Cutting depth maximum
21 mm
CW Cutting width
4 mm
DAXN Axial groove od min
58 mm
DAXX Axial groove od max
70 mm
DIN CSW1
W-GX243000***EX**
FamilyProducts
Shank tool – Axial/contra NCFE...C
HAND Cutting direction
R - Right
HF Functional height
25 mm
LF Functional length
175 mm
LOC-03 B Shank width
25 mm
LOC-03 H Shank height
25 mm