MC716-17.7W3A-WJ30TF
MC716-17.7W3A-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
18 mm
CHW Corner chamfer width
0.2 mm
DC Cutting diameter
17.7 mm
DIN
ZYL01801005
LF Functional length
60 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
18 mm
LOC-03-DIN
ZYL01801005
LPR Protruding length
36 mm
LS Shank length
48 mm
Name Identifying order number
MC716-17.7W3A-WJ30TF
OAL Overall length
84 mm