MC716-07.75W2A-WJ30TF
MC716-07.75W2A-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
9 mm
CHW Corner chamfer width
0.15 mm
DC Cutting diameter
7.75 mm
DIN
ZYL00801005
LF Functional length
40 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
8 mm
LOC-03-DIN
ZYL00801005
LPR Protruding length
22 mm
LS Shank length
36 mm
Name Identifying order number
MC716-07.75W2A-WJ30TF
OAL Overall length
58 mm