MC716-02.8W3A-WJ30TF
MC716-02.8W3A-WJ30TF
APMX Depth of cut maximum
4 mm
CHW Corner chamfer width
0.1 mm
DC Cutting diameter
2.8 mm
DIN
ZYL00601005
DN Neck diameter
3.05 mm
LF Functional length
32 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00601005
LPR Protruding length
14 mm
LS Shank length
36 mm
Name Identifying order number
MC716-02.8W3A-WJ30TF
OAL Overall length
50 mm