MC504-12.0A6L-WJ30TF
MC504-12.0A6L-WJ30TF
Walter
Характеристики
APMX Depth of cut maximum 2
3 mm
DC Cutting diameter
6 mm
DCX Cutting diameter maximum
12 mm
DIN
ZYL00600105
FamilyProducts
Solid carbide top/bottom deburrer MC504
GAMF Rake angle radial
3.5 Degree
ISYC Subclass
303-00 - End mill unspecified
LF Functional length
94 mm
LOC-03 DCONMS Diameter
6 mm
LOC-03-DIN
ZYL00600105
LPR Protruding length
64 mm
LS Shank length
36 mm
Name Identifying order number
MC504-12.0A6L-WJ30TF
OAL Overall length
100 mm