MC326.12.7W4D305-WK40TF
MC326.12.7W4D305-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
25.4 mm
DC Cutting diameter
12.7 mm
DIN
ZYL05001025
LF Functional length
66.278 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 CCUMS Unit base
2 Inch
LOC-03 CZCMS Size code
LOC-03 DCONMS Diameter
12.7 mm
LOC-03-DIN
ZYL05001025
LPR Protruding length
43.6 mm
LS Shank length
0 mm
Materials
P,M,K,S
Name Identifying order number
MC326.12.7W4D305-WK40TF
OAL Overall length
88.9 mm
RE Corner radius
3.048 mm