MC326-16.0W4B400-WK40TF
MC326-16.0W4B400-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
32 mm
DC Cutting diameter
16 mm
DIN
ZYL01601005
LF Functional length
68 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
16 mm
LOC-03-DIN
ZYL01601005
LPR Protruding length
44 mm
LS Shank length
48 mm
Name Identifying order number
MC326-16.0W4B400-WK40TF
OAL Overall length
92 mm
RE Corner radius
4 mm