MC326-16.0A4L400-WK40TF
MC326-16.0A4L400-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
32 mm
DC Cutting diameter
16 mm
DIN
ZYL01600105
LF Functional length
115 mm
LOC-03 CCFMS Form
01
LOC-03 DCONMS Diameter
16 mm
LOC-03-DIN
ZYL01600105
LPR Protruding length
67 mm
LS Shank length
48 mm
Name Identifying order number
MC326-16.0A4L400-WK40TF
OAL Overall length
115 mm
RE Corner radius
4 mm