MC326-16.0A4B400C-WK40TF
MC326-16.0A4B400C-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
32 mm
DC Cutting diameter
16 mm
DIN
ZYL01600105
DN Neck diameter
15.2 mm
LF Functional length
92 mm
LN Neck length
41.307 mm
LOC-03 CCFMS Form
01
LOC-03 DCONMS Diameter
16 mm
LOC-03-DIN
ZYL01600105
LPR Protruding length
44 mm
LS Shank length
48 mm
Name Identifying order number
MC326-16.0A4B400C-WK40TF
OAL Overall length
92 mm
RE Corner radius
4 mm