MC326-14.0W4B200C-WK40TF
MC326-14.0W4B200C-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
26 mm
DC Cutting diameter
14 mm
DIN
ZYL01401005
DN Neck diameter
13.3 mm
LF Functional length
60.5 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03-DIN
ZYL01401005
LPR Protruding length
38 mm
LS Shank length
45 mm
Name Identifying order number
MC326-14.0W4B200C-WK40TF
OAL Overall length
83 mm
RE Corner radius
2 mm