MC326-14.0W4B100C-WK40TF
MC326-14.0W4B100C-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
26 mm
DC Cutting diameter
14 mm
DIN
ZYL01401005
DN Neck diameter
13.3 mm
LF Functional length
60.5 mm
LN Neck length
35.394 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03-DIN
ZYL01401005
LPR Protruding length
38 mm
LS Shank length
45 mm
Materials
P,M,K,S
Name Identifying order number
MC326-14.0W4B100C-WK40TF
OAL Overall length
83 mm
RE Corner radius
1 mm