MC326-14.0A4B300C-WK40TF
MC326-14.0A4B300C-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
26 mm
DC Cutting diameter
14 mm
DIN
ZYL01400105
DN Neck diameter
13.3 mm
LF Functional length
83 mm
LOC-03 CCFMS Form
01
LOC-03 DCONMS Diameter
14 mm
LOC-03-DIN
ZYL01400105
LPR Protruding length
38 mm
LS Shank length
45 mm
Name Identifying order number
MC326-14.0A4B300C-WK40TF
OAL Overall length
83 mm
RE Corner radius
3 mm