MC326-12.0W4L300C-WK40TF
MC326-12.0W4L300C-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
26 mm
DC Cutting diameter
12 mm
DIN
ZYL01201005
DN Neck diameter
11.4 mm
LF Functional length
77.5 mm
LOC-03 CCFMS Form
10
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03-DIN
ZYL01201005
LPR Protruding length
55 mm
LS Shank length
45 mm
Name Identifying order number
MC326-12.0W4L300C-WK40TF
OAL Overall length
100 mm
RE Corner radius
3 mm