MC326-12.0A4L300C-WK40TF
MC326-12.0A4L300C-WK40TF
APMX Depth of cut maximum
26 mm
DC Cutting diameter
12 mm
DIN
ZYL01200105
DN Neck diameter
11.4 mm
LF Functional length
100 mm
LN Neck length
52.48 mm
LOC-03 CCFMS Form
01
LOC-03 DCONMS Diameter
12 mm
LOC-03-DIN
ZYL01200105
LPR Protruding length
55 mm
LS Shank length
45 mm
Materials
P,M,K,S
Name Identifying order number
MC326-12.0A4L300C-WK40TF
OAL Overall length
100 mm
RE Corner radius
3 mm